Ефикасна маска за бърз разтеж на косата

Дискусия в 'Моден подиум' започната от Ezida, 1/2/14.

1. Ezida

Ezida Потребител

Нека да започна една тема, която 100% ще е интересна и би била повод да споделим малко опит и обмен на рецепти за домашни маски за бърз растеж на косата.

Преди време незнайно по каква причина, косата ми започна да пада доста и да се къса. Изглеждаше супер изморена и въпреки, че пробвах какви ли не маски, шампоани, балсами, капсули и какво ли още не, нямаше особено голям ефект. Така, след съвети на приятелки, реших да се подстрижа по-късо, като дам въздух на косата да се "регенерира" един вид, обаче за мое нещастие установих, че косата ми растеше много по-бавно от преди.

Така отново опрях до бабините рецепти и попаднах на една много ефикасна, която ми помогна много и до ден днешен препоръчвам на приятелки.

Рецептата: Смесвате половин кофичка кисело мляко с лъжица горчица и 1-2 лъжици зехтин. Разбърквате добре до получаване на хомогенна смес, след което намазвате косата.

След около половин час, измивате добре косата с топла вода.

Освен бърз разтеж на косата, след тази маска ще осетите, че косъма ви ще е по-здрав и лъскав или иначе казано... ще загладите косъма :rofl:

Андон Иванов харесва това.
  2. Google AdSense Реклама

за да скриеш рекламите.
  3. deni

deni Активен потребител

Аз често си правя една маска с хума и жълтък. Прави косата много свежа и придава блясък.
    Необходими продукти:
    Жълтък - 1 брой.
    Зехтин - 1 супена лъжица.
    Оцет - 1 супена лъжица.
    Хума - 3 супени лъжици.
    Всичко се смесва и се разбърква, нанася се върху косата. След около 30 минути се измива. Резултата е незабавен.

4. jessa84

jessa84 Добре познат потребител

Аз знам, че и само със зехтин отново се постига желан ефект и госта се сгъстява много. Моя позната е пробвала такова нещо и е доволна от резултата, а е била само със зехтин.

5. elkamanolova

elkamanolova Добре познат потребител

Изпробвах тази маска и усетих разликата. Косата ми е по-мека и лъскава, супер е.

Други теми, които вероятно биха ви били полезни:
Форум Заглавие Дата
Моден подиум Домашна маска за лице. 18/6/14

Сподели страницата