Как да подсиля имунитета на детето си?

Дискусия в 'Детски здравословни проблеми' започната от deni, 20/1/15.

1. deni

deni Активен потребител

Без съмнение здравословната храна (месото, плодовете и зеленчуците) са тези, които подсилват имунитета на детето. Разбира се има и други варианти, с които може допълнително да укрепим имунната система. Един често използван от мен метод е сиропчето Имунобор кидс (Imunobor kids). Пием го по-една лъжичка (5мл.) всяка сутрин на гладно. Засега сме доволни от него, но ще се радвам ако някой може да сподели и други методи за укрепване имунитета на децата.

2. Google AdSense Реклама

за да скриеш рекламите.
  3. unreadable

unreadable Потребител

Давала съм от този сироп и много други, за мен ефектът от него е нулев. Поне при нас беше така. Опитала съм почти всичко от Зелената енергия през коластрата, та чак до ехинацеята и сиропът от бъз. Мнението ми е, че имунитетът се изгражда постепенно и бавно. За това са нужни постепенни контакти с деца (съответно сблъсък с вируси, бактерии и др.) Най-доброто което ние родителите можем да направим в случая е разнообразна, силна храна. Много СЕЗОННИ плодове и зеленчуци, с които се приемат нужните витамини. Против съм купешките имуностимуланти, за мен те вредят не помагат.

4. Mamasita

Mamasita Потребител

Мнението на нашия педиатър е, че ако детето не боледува много често, няма нужда от имуностимуланти. Най-добре е имунитета да се изгражда по естествен начин - хубава храна/ по възможност домашно приготвена/, много сезонни плодове и зеленчуци, достатъчно време, прекарано навън, контакти с други деца и т.н.
    Аз също не давам нищо на моите деца.

5. unreadable

unreadable Потребител

Колкото повече имуностимуланти се дават на едно дете, толкова по-ленива става имунната му система. А в частност за Имунобора- това е боклук!

6. Aloma

Aloma Добре познат потребител

И аз не съм възхитена от Имунобора. Колкото и пъти да сме му давали шанс, след предписание от лекар, не съм видяла реално ефект от него.

За имуностимулантите, не съм много съгласна. Има естествени имунистимуланти, които си заслужават.

7. любкамача

любкамача Нов потребител

Аз използвам пчелен прополис( домашно приготвен) и пчелен мед. Купували сме всякакви витамини и имуностимуланти, но без ефект.

Андон Иванов харесва това.
  8. Андон Иванов

Андон Иванов Администратор От екипа на bebefon.bg

Здравей Любкамача и добре дошла.
    Мога ли да те запитам как точно го приготвяте пчелният прополис след това и как го давате, понеже и на нас ни донесоха едно топче с прополис, но от там нататък се чудим как да даваме и как да го приготвим?

9. любкамача

любкамача Нов потребител

Аз лично го купувам на пръчки от пчеларите на пазара.Разтварям три пръчици с едно шише спирт 100 мл от аптеката.Може да пробвате и със силна ракия по възможност домашна.След като се разтвори прополиса за около 20-30 дни го прецеждам, да остане чист разтвор и всяка вечер в малко вода слагам до 10 капки от прополиса и го изпивам.Ако усетя по силни симптоми на настинка или грип пия до 20 капки.Давам го и на сина си. Може да се ползва и за афти , с напоен тампон за уши туширам афтата. Помага и при хрема - 20 капки прополис в 50 мл вода , разтвота се ползва,като капки за нос.Редовния прием на прополис засилва имунитета и дори да се разболееш, заболяването протича по леко.

10. Андон Иванов

Благодаря ти много за изчерпателният отговор, точно това не знаехме. Как точно се разтваря, в какво и след това как се ползва.

Хубавото е, че може да се дава спокойно и на деца, а ефект има и не само по твоите думи, но и от думите на познати, които го ползват.

Много благодаря.

11. любкамача

любкамача Нов потребител

Радвам се, че съм била полезна.:)

Mama и Андон Иванов харесват това.
  12. Андон Иванов

Информацията която даде наистина е много полезна и вярвам, че ще бъде от полза и за други членове на форума. Искрено ти благодаря за което.

13. Mama

Mama Активен потребител

Искрени благодарности и от мен. Много полезно ми се оказа това за хремата. Вече пробвано - ДЕЙСТВА! :blush:

любкамача харесва това.
  14. elkamanolova

elkamanolova Добре познат потребител

За моето дете всяка сутрин правя лимонов сок с лъжица мед и да чукна на дърво от доста време не се е разболявала.

15. mikaela

mikaela Добре познат потребител

За цялото семейство взимам Pure Nutritions - Daily Vitamins от https://healthstore.bg/vitamini . Благодарение на тях цялото семейство си набавя необходимия комплекс от витамини, които са нужни на всеки.

16. elkamanolova

elkamanolova Добре познат потребител

Трябва и аз да си взема такъв комплекс от витамини.

Сподели страницата