Каква нова пералня да си купим?

Дискусия в 'Обзавеждане, дом и градина' започната от Андон Иванов, 13/10/13.

1. Андон Иванов

Андон Иванов Администратор От екипа на bebefon.bg

След няколко годишна служба, пералнята ни сдаде багажа и изглежда ремонт-а няма да си заслужава толкова, затова и взехме да обмисляме покупката на нова пералня.

Разгледах няколко статии и теми за избор на нова пералня, но реално бих желал да прочета препоръки от хора, които вече са минали по този път и са доволни от новата си пералня.

Старата ни пералня беше BEKO, но честно казано не останахме много доволни от избора, затова и ще се насочим към други марки, които са се доказали и към момента от това, което прочетох в Интернет, хората са най-доволни от следните марки: Samsung, Electrolux и Candy.

По принцип сме отворени към нови предложения, така, че ако вашата пералня е друга марка и сте доволни, не се колебайте да я препоръчате.

Бюджета, който можем да отделим за пералня е в между 400-700 лв.

Освен това, държим да има оторизиран сервиз в България, така, че ако има евентуално някакъв проблем, да не се налага да я пращаме извън пределите на страната, за да я ремонтират и реално да се изгуби смисъла от гаранцията.

Благодаря на всички предварително за отделеното време и очакваме вашите предложения.

2. Google AdSense Реклама

за да скриеш рекламите.
  3. Мирослав

Мирослав Добре познат потребител

Преди няколко месеца си купих нова пералня. Доста четох из форумите и повече се обърках от колкото насочих. Преди пералнята бях закупил хладилник SAMSUNG и реших и пералнята да бъде такава серия. В последствие разговарях с приятел, който се занимава с построяване, обзавеждане и поддръжка на жилищни сгради и той ми каза следното:
    с което изцяло затвърди намерението ми да се спра на тази марка. Въпросния модел на който се спрях аз е този: http://www.technomarket.bg/products/09127502/samsung-wf-60f4e5w2x
    Купих я с голямо намаление, тъй като освен че беше на промоция като е сега в уикенда, в който я поръчах отделно имаше 10-15% отстъпка за всичко и така случайно намазах :D Нещото с което ме спечели тази пералня е функцията Easy Iron или лесно гладене. Когато е активирана тази функция, след като изсъхнат дрехите са направо изгладени (изключение правят някой специфични материи, които въпреки всичко искат ютия) и с това забравих най-досадната домакинска работа - гладенето. Препоръчвам я! Наред със всички останали функции има и опция да пере с отложен старт, а и е много икономична от към електричество. Като добавим и факта, че не изисква почистване а периодично тя сама се почиства смея да твърдя, че незаменим помощник - особено ако сте семейство и се налага често да перете :rolleyes:

Андон Иванов харесва това.
  4. Андон Иванов

Благодаря за препоръката, но ако може да попитам някой неща, които не са ми много ясни, а именно за периодичното почистване, за което говореше и дали си доволен от прането?!? По принцип сега въртят разни реклами точно на Samsung и тяхната технология Eco Bubble, която уж изпира достатъчно добре и с студено пране, та наистина ли е така или е маркетингов трик за да ни подмами да купим новият им продукт?

Освен това, забелязах, че повечето модели от тази серия разполагат и с диагностика на пералнята, която при проблем казва къде реално е проблема. Нещо за тази функционалност можеш ли да кажеш? Също бих се радвал да споделиш дали има защита за деца с която примерно да се заключват бутоните или нещо такова. Предполагам за барабана при започване на прането, няма как да не се заключва (вече всяка пералня има такава фунцкия), но е факт, че малките деца обичат да натискат копчетата на каквото видят и може би ще е добра идея да изберем именно пералня с подобно защита... та да не стане някой фал :)

5. Мирослав

Мирослав Добре познат потребител

Периодичното почистване става на всеки 40 цикъла. Пералнята информира че е време да я почистите чрез появата на иконка на дисплея. Самото почистване става напълно автоматично. Трябва просто да затворите вратата на пералнята и да сипете малко прах (не е задължително) в отсега за прах. После завъртате програматора в режим на почистване и стартирате почистването. Няма четки, няма нищо. Лесно и удобно.

За Eco Bubble не мога да кажа дали е така или не, тъй като аз лично пера на 30 градуса. Никога не съм експериментирал.

За диагностиката е така, но слава богу все още не ми се е налагало да правя диагностика. Трика става чрез поява на QR код, който се сканира от смартфон и веднага разбирате къде е проблема и как да го отстраните евентуално (поне в книжката така пише). Както казах, досега не ми се е налагало, надявам се и да не ми се наложи скоро да сканирам.

За заключването - да има фукнция за заключване на бутоните. За барабана както каза ти - вероятно всички го имат вече.

6. Андон Иванов

@Мирослав благодаря ти за отговорите... беше много полезно и ако някой не препоръча нещо друго, май и ние ще се насочим към твоят избор.

7. Андон Иванов

След препоръките на @Мирослав и някой други мнения за пералните Samsung в някой други форуми и блогове, днес решихме да купим и ние същата марка и се спряхме на следният модел:

http://www.technomarket.bg/products/09127044/samsung-wf-60f4e0w2w

Въпреки, че няма всичките функции на модела пералня, който си е купил @Мирослав, смятам, че сме направили страхотна покупка... към момента се държи страхотно пералнята и наистина изпира страхотно, дори на студено пране... Естествено все още има време и пералнята ще бъде подложена на още доооста екстремни тестове, смятам, че ще се справи с всяко предизвикателство по възможностите и.

Освен това мисля, че си струва да спомена и похваля продавач-консултантите в Техномаркет - Ямбол. Много отзивчиви и полезни хорица, които спокойно ни отделиха време да ни разяснят всичко и бяха доста усмихнати и любезни, въпреки може би глупавите ни въпроси. :) Мислех си, че тази верига техно-маркети е залязла, но се радвам, че не съм бил прав.... та един плюс от мен за веригата. ;)

8. Kalilija

Kalilija Потребител

Андон Иванов, доволен ли сте от пералнята след няколко месеца експлоатация?

9. Андон Иванов

@Kalilija Ами честно казано, повече я ползва жена ми, но доколкото виждам прането се справя страхотно. Дори като я взехме, останахме учудени, че успя да изпере петна от храна, които старата пералня не успяваше. Забележки до сега относно работата и нямаме, като изключим, че май стана малко по-шумна от преди това.

Ако се чудиш дали да купуваш подобна марка пералня, аз бих ти я препоръчал ;)

10. Kalilija

Kalilija Потребител

Благодаря за бързия и изчерпателен отговор. Това с шума понякога се оказва голям проблем. Имам още време да помисля / докато изтече промоцията - 579 лв. /

11. Андон Иванов

Ти същата пералня ли си харесала или някакъв друг модел, но марка Samsung?

Ако искаш дай някакви насоки за ценови диапазон и някакви базови изисквания и евентуално ще изнамерим какво добро горе-долу за тази цена може да се намери на пазара.

Относно шума, предполагам, че проблема е котлен камък, понеже в началото не беше така или поне не ми е правило такова впечатление. В нашият регион водата е доста гадна и бойлерите и пералните много бързо трупат котлен камък, а ние май нямаме навика да ползваме за пералнята разни препарати против котлен камък.

Също така част от този шум е най-вече при центрофуга и съм забелязал, че явно не е добре нивелирана пералнята, така, че може и да не е чак толкова шумна, колкото ми се струва на мен. :)

Иначе за прането забележки нямам. Пере добре и в сравнение с други перални, които сме имали е на светлинни години пред тях. Не знам дали както в рекламата казват, че причината е в тези мехурчета, които прави, но определено аз съм доволен.

12. Kalilija

Kalilija Потребител

След месеци мислене и търсене,тъкмо вече харесах точно този модел и щях да ходя да купувам от Техномаркет, поглеждам следобед в сайта - цената 699лв,а сутринта беше 579 лв и честно се издразних.
    Ценовият диапазон ми е 400- 600 лв. Изискванията ми са да над 1000 оборота, да не са дълги програмите, а най-добре и аз сама да си настройвам цикъла на пране,температурата и центрофугата. Доколкото четох,при Самсунга това става, а и с тези балончета уж прането е по-качественото. Имам още месец,месец и половина да реша, та много се надявам да намеря отново изгодна промоция на този модел,но междувременно продължавам да търся подходящата за мен пералня :)

13. Андон Иванов

За изгодни оферти аз бих те посъветвал да следиш в eMag.bg, там доста често пускат разни оферти с намаления на електроуреди и макар в повечето случаи да са нещо от порядъка 10-15%, когато сумата е 400-500 лв. си се усещат и те.

Гледах и в момента какво предлагат на промоция и това ми грабна окото:
    http://www.emag.bg/peralnja-slim-ec...-ob-min-klas-a-bjala-wf1802wfvs/pd/EM4XKBBBM/

Малко е над бюджета обаче - 659 лв. ( при обичайна 775 лв. -15% намаление ). Хубавото и е, че е можеш да переш до 8 кг., а при нас е до 6 кг.

http://www.emag.bg/peralnja-samsung-1200-ob-min-7-kg-klas-a-bjala-wf1702nhw/pd/E3YKKBBBM/
    Тази също не е лоша според мен, но за съжаление не е Eco Bubble, но пък цената е прилична 504 лв.

За други марки, това което знам, че много хора са доволни и от Whirlpool пералните с технологията 6-то чувство, но ние не взехме такава, че преди години имахме един хладилник на марката и от тогава ме разочароваха и ги отписах, но пък в Интернет форумите е пълно с позитивни мнения на доволни хора, така, че можеш и тези марки да ги гледаш.

Също така в Бургас, когато бяхме на квартира, там бяхме с някаква пералня на AEG и тя переше сносно, така, че и за тая марка, макар с скромен опит, бих ти препоръчал да следиш.

Надявам се да съм ти дал някаква насока, ако попадна на друга изгодна оферта ще я мятам в темата да ти е в помощ при избора, пък и на останалите съфорумци. ;)

14. Kalilija

Kalilija Потребител

Благодаря за помощта и отделеното време. Ще продължавам с търсенето и ще следя темата.

15. Андон Иванов

Моля, нали това е идеята на форума... да си помагаме.:wink:

Между другото, може би е добре да отбележа, че ако си харесаш нещо от eMag трябва да имаш предвид, че продуктите явно са румънски и нямат упътвания на Български език и като цяло малко си е рисков фактор, понеже от КЗП явно не могат нищо да им направят в случай на проблем. Аз съм поръчвал доста неща от там (сигурно на стойност около 1000 лв.) и не съм имал ядове, но пък и не ми се е налагало да пращам на сервиз. Иначе поне им е безплатна доставката и доколкото знам, при проблем те си организират транспорта на дефектиралата стока до сервиза, така, че в тва отношение бих ги предпочел, но май е по-добре да не се стига до там ;)

Не си питала, но сметнах за добре да ти кажа, понеже ти показвам връзки към този онлайн магазин.

16. Kalilija

Kalilija Потребител

Благодаря за предупреждението. Вече имам фурна за вграждане от Емаг и се надявам да не се наложи да ползвам гаранцията /има само карта с номер и нищо друго попълнено , няма упътване, но си изтеглих от сайта на Самсунг - там гледам и на пералните спецификите и упътванията/. Поради факта,че пералнята е най-често използвания уред в домакинството, искам да я закупя от магазин в населеното ни място,но изборът е ограничен до Зора и Техномаркет. Затова гледам основно техните текущи промоции.

17. Андон Иванов

Съгласен съм... такива уреди май е по-добре да идеш на място и да ги видиш, да ти обяснят за какво иде реч и продавач-консултантите, та да ти помогнат с финалното решение ;)

Сега като спомена за Зора, се сетих, че и те правят доста добри отстъпки и дори забелязах, че ако не се лъжа горният Самсунг, който е без технологията Eco Bubble го има наличен и там още по-изгодно:http://www.zora.bg/samsung-/wf-1702nhwg/25428 - цена 499 лв.

Ето и нещо, което ми се струва, че ще си заслужава парите, отново на промоция от Зора:

http://www.zora.bg/whirlpool-/awoe-81202/22768 - цена 599 лв. (тази е с технология 6-то чувство, която хвалят, че запазвала цветовете на дрехите).
    Има и разни други промоциики, но вече става доста по-солена цената.

Между другото, сега се сетих, че в Техномаркет имат разни програми за намаления и ако познаваш някой, който купува често и по много от там е много възможно да има карта за такива намаления, така, че и това е вариант ;)

18. Kalilija

Kalilija Потребител

Да,има такъв вариант - някакви карти, но намалението е от рода на 2 до 5 %, като не важи за уредите в промоция, което на практика не върши работа.
    Може би най-накрая ще рискувам да дам повече пари от предвидените, но май се запалих за тази нова технология Eco Bubble. А към 6-то чувство нещо не съм настроена положително от отзиви на познати.
    Ще видя след 08.08. новите предложения на Зора и тогава ще реша.

19. Андон Иванов

Доколкото знам дават и още по-големи намаления, но на фирми с доста покупки от тях. Не знам пак какво точно е намалението, но май е повече от 5%, както и да е, явно вече си начертала плана за действие ;)

За пералня Samsung с Eco Bubble технология получих първо добри отзиви от @Мирослав и след това поразгледах отзивите в Интернет, така и аз реших да е такава и до ден днешен съм доволен, а и @Мирослав доколкото сме си говорили само положителни неща чувам за избора, така, че съм с 2 ръце за избора :yes::yes:

Мога да ти пожелая единствено да направиш правилният избор и да останеш доволна от покупката. Естествено бих се радвал, ако след това дадеш и малко информация какво си пазарила и дали си доволна, та да си знаем занапред какви домакински електроуреди да купуваме.

Преди това никога не съм си представял, че може да е такъв проблем няколко дни да си без пералня (въпреки, че реално аз не пера), но го усетихме преди да си купим пералня. Малко след това и бойлера замина, та от тогава знам едно - В домакинство без пералня и бойлер, не може да се живее, дори и ден.

20. Mama

Mama Активен потребител

И аз да се включа в дискусията с една малка забележка.

Тази пералня, наистина позволява да си регулираш температурата и разни други опции, които се отнасят за прането, но не точно. Можеш да ги регулираш, но всяка програма ти разрешава различни опции. Например на една програма ти дава да избираш градуси от студено пране до 40 градуса, друга пък ти позволява от студено до 90 градуса и т.н.

Доколкото си спомням, нямаше възможност изцяло ти да си избереш всяка една опция 1 по 1, но може и да не съм права за това. Обаче със сигурност е вярно, това, което казвах за градусите на различните програми.

Kalilija и Андон Иванов харесват това.
  21. Kalilija

Kalilija Потребител

Тържествено обещавам,че ще споделя какво съм купила, а още повече инфо ще дам , след като използвам известно време всички нови придобивки / което живот и здраве ще се случи към края на септември/ :)

Сподели страницата