Каква нова пералня да си купим?

Дискусия в 'Обзавеждане, дом и градина' започната от Андон Иванов, 13/10/13.

1. Андон Иванов

Андон Иванов Администратор От екипа на bebefon.bg

@Mama е права за това, бях го пропуснал, понеже реално наистина можеш да избираш градусите и други разни допълнителни неща, но не се сетих, че това зависеше и от програмата, която си избрал.

Ще се радвам и ти пожелавам най-искрено само хубави избори да правиш, както и ако се чудиш за някоя друга покупка, смело можеш да питаш, пък ние ще се постараем да помагаме с издирване на хубави оферти и съвети. ;)

Kalilija харесва това.
  2. Google AdSense Реклама

за да скриеш рекламите.
  3. deni

deni Активен потребител

Нашата пералня също е Samsung. Изключително сме доволни от нея. Има програма за изпиране на 15 минути. Това всъщност е най-кратката програма, има за около 30 минути и нагоре, като най-дългата е около 2 часа и половина. Нормално 15 минутната програма не може да изпира упорити петна, но в такива случаи ползвам по дългите програми. Има и програма специално за детско пране, която е около 2 часа - 2 часа и половина (в зависимост от настроената температура). Тя най - добре изпира петната, дори често я ползвам и за нашите дрехи. А мисля, че има и специална програма за упорити петна, но нея още не съм ползвала :).

4. Kalilija

Kalilija Потребител

Deni , вашата пералня кой модел е ?

5. deni

deni Активен потребител

Пералнята ни е SAMSUNG WF-60F4E0W2W. Ние я купихме за около 700 лева, гледам сега в един сайт е 699 лева.

6. irata

irata Нов потребител

Здравейте,
    Аз съм нова във форума, казвам се Ирена.
    Паръчях си пералня Самсунг WF60F4E5W2X, защото прочетох добри отзиви за нея във вашият форум. Искам за попитам за eco bubble системата. Чета, че не било както на рекламите, а вкарвала предимно вода в барабана. При вас така ли е, аз днес ще я получа , ще я пробвам как е, и ще пиша отново.

7. Андон Иванов

Здравей @irata и добре дошла.

Честита покупка и дано да ти служи дълги години. Смятам, че ще останеш доволна от покупката си. Честно казано не сме обръщали внимание на рекламата, но е факт, че пералнята пере отлично. Доколкото разбрах аз, Eco Bubble има ролята да разтвори перфектно перилният препарат и да вкарва въздух в самата пералня докато вкарва вода, така, че да може по-лесно водата да прониква в тъканта от където би следвало, че по-лесно ще изпира упорити петна.

Доколкото съм се заглеждал докато пере, обаче не знам как ще преценя дали вкарва въздух, но виждам, че на индикатора за Eco Bubble датчика показва, че е включен, значи явно работи. Наистина не съм се замислял дали реално вкарва въздух или просто разпенва добре препарата, понеже за нас по-важното е да си върши работата добре и като цяло сме доволни много.

Ще очакваме да споделиш после и ти дали си доволна.

irata харесва това.
  8. Desislava.f90

Desislava.f90 Потребител

Здравейте тези дни ни предстои да си купуваме пералня и се спряхме на тези два модела на Самсунг :
    http://www.technomarket.bg/products/09127502/samsung-wf-60f4e5w2x
    http://www.technomarket.bg/products/09129155/samsung-wf-70f5e0n2w
    Много се запалих по Eco Bubble технологията и по дизайна на първата пералня, но това което ме притеснява са килограмите, че са 6 и това,че е слим модел (дали няма да е по - нестабилна) а на другия модел 7kg и не е слим - но пък няма Eco Bubble. Това ще ми бъде първата пералня и си нямам и идея дали 6кг. примерно, ще ми бъдат достатъчни,като се има предвид, че все още сме 2-ма в семейството. :)

Андон Иванов и irata харесват това.
  9. irata

irata Нов потребител

Здравейте, вече новата ми перална е в нас и е тествана. За 2 пъти пране мога да кажа, че съм доволна от резултатие. Единствено, което забелязах, че май е шумна / имах whirlpool преди и шума си беше същия, а ги водят за най-шумни / , но може би пък и аз имах високи очаквания за новата. На 30 градуса наистина си направи пяната и изпра чудесно. Проблема е, че не знам кои програми са eco bubble, понеже няма копче за да се пуска системата. Факта е , че на синтетиката си направи пяната.
    Относно питането на Деси - поне при моя модел пише , че 6 кг може да се зареди само памук, всички други тъкани са 3-4 кг. максимум, а вълнените са 1,5 -2 кг. За да се получи качествено изпиране, не трябва да се навишават посочените килогроми.
    При моделите от 7 кг. всички тези показатели са завишени с 1 кг. /поне това прочетох в моята книжка/ . Относно вибрацията , при мен я няма, пералната не мърда при 1000 оборота / поне на толкова я изпробвах /
    Като цяло, за 2 пъти тестване съм доволна от пералната.

Последно редактирана: 27/11/14
    Андон Иванов и Desislava.f90 харесват това.
  10. Андон Иванов

@Desislava.f90 ние като взимахме пералнята бяхме пред същата дилема, понеже бяхме ограничени откъм финанси и трябваше или да изберем тази с Eco Bubble, дето е 6 кг. или другата без тази технология и беше 7 кг. В край на сметка везните наклониха към Eco Bubble пералнята, именно защото ни хареса идеята за тази технология и от тук-там чухме добри отзиви. Не знам как изпира другата пералня, но 6 кг. на нас ни е напълно достатъчна, предвид, че сме 4 човека вкъщи и с малко дете. Пере се ежедневно, а понякога и дори няколко пъти на ден и не сме имали проблеми. Вие си преценете, но за мен 1 кг. отгоре е безсмислено (не, че разбирам много :) ).

@irata, радвам се, че си доволна от пералнята. Да наистина е малко шумничка на по-високите обороти на центрофугата, но на нас не ни прави впечатление, понеже и предишната ни пералня не беше от най-тихите (някакво BEKO беше старата пералня).

Относно програмите, би трябвало като си избираш програма от програматора да ти светва идикатора за балончетата. Ако свети, значи ползва Eco Bubble, поне аз имам такова наблюдение. Иначе индикатора е тази иконка, която съм отбелязал в изображението с стрелка:
    eco-bubble-indicator.png

irata и Desislava.f90 харесват това.
  11. Desislava.f90

Desislava.f90 Потребител

Много ви благодаря за съдействието :) Помогнахте ми в избора и реших да си взема пералнята с Eco Bubble! След като си я купя ще напиша и моите отзиви за нея :)

Андон Иванов харесва това.
  12. Андон Иванов

Мога да ти препоръчам да изчакаш до утре, понеже утре е Черният Петък и се очаква да има страхотни оферти по магазините, така, че нищо чудно и този модел да е намален някъде. В Emag със сигурност ще има намаления, но ако решиш да взимаш от там техника, имай на предвид, че при дефект ще я пращат до Букурещ, а точно за пералня.... няма да е готино да чакате 1 месец. Все пак ти давам един малък съвет как да спестите малко парички от семейният бюджет ;)

Почти съм сигурен, че такива оферти ще има и в Техномаркет, Технополис, а онзи ден четох, че ще има и в верига Зора.

irata харесва това.
  13. irata

irata Нов потребител

Благодаря, при мен това балонче свети на всички програми за пране.
    Днес има намаления, в емага точно този модел е 590 лв., а в техномаркета е 649 лв. :)

Desislava.f90 харесва това.
  14. Андон Иванов

@irata, книжката не ми е наблизо и щях да проверя дали съм прав за индикатора, но поне аз си мисля, че е така. Възможно е обаче Eco Bubble да не работи еднакво за различните програми, затова да ни се струва, че на една работи, а на друга не :)

Намалението може да се каже, че е добра новина за @Desislava.f90 , стига да е решила да се възползва де. :) Но при всички положения, за 50 лв. аз бих взел пералнята от България, понеже ако има проблем, някак по-може да се отреагира и да се търси съдействие от други институции като КЗП, докато при Emag, тоя номер май не минава, а чувам доста хора се оплакват и от сервиза... колко е вярно не знам. Аз имам доста поръчани стоки от там, но слава богу, засега проблем няма и не ми се е налагало да разбера как се справят с сервиза в Букурещ :D

Desislava.f90 и irata харесват това.
  15. Desislava.f90

Desislava.f90 Потребител

Здравейте, вече си взех пералнята и съм много щастлива :) Малко избързах и я взех от технополис за 720 и по - късно видях в сайта на техномаркет,че е 649 и малко ме хвана яд, но нищо ще се преживее - щом става въпрос за тази страхотна пералня ;)

16. Андон Иванов

@Desislava.f90 нищо... може да е за добро. Честита покупка и ти пожелавам безаварийно ползване, да ви изкара дълги години, чак да те хваща яд, че не се разваля и най-вече да изпира добре. Ще се радвам после да споделиш и какви са ти впечатленията от първото пране. ;)

Desislava.f90 харесва това.
  17. Desislava.f90

Desislava.f90 Потребител

Здравейте, чак днес свързахме пералната, защото до сега бяхме в ремонт и нямаше как.... Очарована съм от резултатите - дори пуснах 2 перални. Дрехите ги изпра страхотно и излезнаха почти сухи. :party: Много е лесна за работа, хубавото е, че си избираш сам градусите и оборотите на центрофугата и още много други неща. Мноооого съм доволна!!! Препоръчвам!!! ;) :yes:

18. Николай Марков

Николай Марков Нов потребител

Здравейте и от мен! Закупих си http://www.technomarket.bg/products/09127502/samsung-wf-60f4e5w2x. Уж е 6кг, а е по- малка от ПЕРЛА 05, която е 5кг. Тоест SAMSUNG 6kg е по- плитка... Въпросите са ми:
    1. Пускате ли редовно центрофугата(колко оборота)?
    2. Има ли значение изплакванията или 1-2 са напълно достатъчни?
    3. Разделяте ли памучни дрехи от дънки, бельо или всичко заедно го пускате?
    4. Тъпчите ли пералнята с повечко дрехи?
    5. Използвате ли често ПРЕДПРАНЕ и при какви дрехи, и кои функции?
    6. Днес я пуснах на 40 градуса на някаква функция за 1 час и 20 мин., но забравих каква. Не ми се видя да е толкова топло стъклото. При вас така ли е? При ПЕРЛА 05 стъклото направо си пареше :D
    P.S. Извинявам се за въпросите, но съм нов с тези технологии и ще съм ви благодарен ако ударите 1 рамо :)

19. Андон Иванов

@Desislava.f90 радвам се, че не сме те подвели и си доволна от избора който направи. Наистина е добре, че можеш да си избираш сам градусите и скоростта на центрофугата, като по подразбиране показва стандартни за тези които не разбират :) Още по-хубавото е, че ограничава градусите и скоростта на центрофуга за някой от програмите. Така е доста по-малко вероятно да прецакаш някоя по-чувствителна дреха, за която не знаеш, че например не е добре да се минава на големи скорости на центрофугата... мисля, че типичен пример е програмата за вълнени дрехи.

@Николай Марков, чудесен избор, надявам се в последствие да останеш доволен.

Не се смятам за специалист, но ще се опитам да ти отговоря на всичките въпроси, пък дано ти помогна. Ще номерирам отговорите, според номера на въпросите :D

1. Редовно я ползваме, защото дрехите излизат доста по-сухи и съответно съхнат по-бързо след това. Скоростта вече зависи най-вече от дрехите, които пускаш. Ако имаш дрехи, които са от метерия, която не е добре да се прекарва на високи градуси (например доколкото знам вълнените дрехи не е за препоръчване да се прекарват през центрофуга, защото се развличат и стават на папулки). За всичко останало си пускаме на максимална центрофуга (поне ние така правим);
    2. Не загрявам какво имаш предвид под изплаквания. Аз доколкото знам, тя програмата си знае колко да изплаква дрехите. Важно е да следиш на перилният препарат какво количество от него да слагаш за определеният обем дрехи, като това ще ти гарантира, че дрехите ще се изперат добре от препарата и няма да се наложи да се пускат пак за да се изпере хубаво праха за пране. Ако не съм ти разбрал въпроса, уточни се, ще опитам да помогна;
    3. Желателно е да се разделят дрехите по вид на тъкани, най-малкото защото така ще избереш програмата, която ще ти изпере перфектно дрехите. Въпреки това и ние си пускаме различни типове тъкани на 1 пране, като единственото което спазваме стриктно е примерно да се избягва да се смесват бели дрехи с цветни. Гледаме да слагаме дрехи горе-долу с еднакъв цвят, че няма да е готино да изпереш червена блуза, която пуска боя с бяла такава... резултата в такъв случай би бил нова розова блуза :bigsmile:. Ако такава е целта, можеш да пробваш. :giggle: Друг вариант е за по-сигурно да вземеш допълнително продават едни кърпички против зацапване при пране на цветни дрехи, забравих как им викат, но би трябвало да ги има в всеки по-голям магазин с перилни препарати;
    4. Ние специално си я тъпчем редовно с повечко дрехи, защото имаме малко дете, а там дрехите просто валят и на ден се пуска поне по 1 пералня. Проблем от това досега не сме имали :)
    5. Пред пране по принцип не ползваме. В много редки случаи, може да се ползва, ако имаш някакви много зацапани дрехи или трудни за отстраняване петна. Ако дрехите са ти по принцип чисти и искаш просто да ги освежиш, тогава не ти трябва пред пране, но пък ако си изцапал дрехата с вино... определено бих ти препоръчал обработка с специален препарат и при прането да се ползва програма с пред пране.
    6. Не съм запознат с Перла 05, понеже тогава съм бил дете като са били на мода, но е нормално стъклото да не ти пари, дори и на много по-високи градуси. Стъклата са съвсем различни и едва ли ще усетиш действителните градуси на водата така. Ако искаш да провериш дали се загрява водата, можеш да я пипнеш когато изхвърля водата преди изплакване.

Относно другият проблем за който пишеш и на мен ми се е случвало да се застои на някакви минути известно време и след това да прескочи направо на по-малко минути. Беше отдавна, но тогава проблема беше, че бяхме сложили прекалено много прах, а доколкото знам пералнята когато се задръсти от праха си прави една програма за почистване преди да продължи да пере. И аз в началото се шашнах, но се оказа, че проблема е бил в моето канче. За центрофугата не съм сигурен защо не се е включила, но предполагам нещо или си избрал програма без центрофуга или си наблъскал много дрехи. По принцип пералнята има функция за диагностика, можеш да пробваш да я стартираш да видиш дали всичко е наред. Описание как да стартираш процеса по диагностика и какво значат грешките, ако ти излезе такава, ще намериш в книжката към пералнята.

Относно плиткостта... да и на мен ми направи впечатление, че при този модел пералня са избрали по-плитък барабан, но за сметка на това е по-широк. Това мисля, че няма какво да те притеснява, предвид, че си побира кг. за които е предназначена. :)

Николай Марков харесва това.
  20. Николай Марков

Николай Марков Нов потребител

Г-н Иванов нещата се оправиха от самосебе си :D Изключих я за 15 мин и после като я пуснах си тръгна нормално. Но наистина не трябва да се тъпче много и не трябва да се сипва много прах. Това го разбрах в движение :D Благодаря за отговора между другото :)

21. Андон Иванов

Радвам се, че всичко е наред. Вероятно някаква грешка е дало по някаква причина и затова така се е получило :) Другият път се оглеждай дали на дисплея няма да изпише някоя грешка и от там сравняваш с описанието от книжката.

Иначе и ние в началото се сблъскахме с сложните технологии вградени в новите перални :cool2::bigsmile:

Сподели страницата