Каква нова пералня да си купим?

Дискусия в 'Обзавеждане, дом и градина' започната от Андон Иванов, 13/10/13.

1. Андон Иванов

Андон Иванов Администратор От екипа на bebefon.bg

2. Google AdSense Реклама

за да скриеш рекламите.
  3. Desislava.f90

Desislava.f90 Потребител

Здравейте и от мен. Тъй като идва пролетта :flower: и трябва да се започне с почистването, искам да попитам пускате ли в пералната одеалата и олекотените завивки и на каква програма и градуси, както и зимните якета? Четох в ръководството на пералната,но не е описано специално за тези неща :tauri: :smile:

4. Андон Иванов

Олекотени завивки сме пускали, но като цяло гледаме да избягваме подобни процедури, понеже като цяло май не им се отразява добре. Задължително без центрофуга или на много ниски обороти иначе рискуваш пълнежа да се скупчи и олекотеното юрганче вече да не става за нищо. По-леки одеала предполагам също ще можеш да переш, като се съобразяваш с препоръчителните програми за материала от който е направено одеалото (в случай, че на самото одеало/олекотена завивка, няма етикет с описание на колко градуса се пере).

5. deni

deni Активен потребител

Аз съм пускала в повечето случаи детски олекотени завивки, но на студено пране и на много слаба центрофуга. Обикновено ги пускам на програма за пране на вълна. Съобразявам се и с това, че пералнята ни събира до 6 килограма, затова слагам само по една завивка дори и да са детски.

Андон Иванов харесва това.
  6. Елеонора

Елеонора Нов потребител

Здравейте,
    от няколко дни имам Samsung WF70F5EBW2W, когато центрофужи се тресе и вибрира и ми се струва доста шумна, при вас как е? Като я разопаковахме имаше четири тапи за транспортните болтове, а тя има три транспортни болта. Резервна ли е била едната тапа?

Благодаря ви!

7. Андон Иванов

Здравей @Елеонора, честно казано не помня колко транспортни болт-а имаше нашата пералня, но това тресене според мен е от проблем с нивелацията. Ако сами сте си свързвали пералнята, вероятно не сте я нивелирали правилно. Препоръчвам ви да извикате техник, който знае как да нивелира пералнята правилно и няма да имате подобни проблеми. Освен това не е желателно върху пералнята да има предмети ( в случай, че има, това също може да е причина ).

Иначе да... пералнята и при нас леко се тресе и е по-шумничка на високи обороти центрофуга, но донякъде вината е наша, понеже тъкмо бях я нивелирал и не се тресеше и явно не съм стегнал добре нивел крачетата и са се разхлабили... та на 90% съм сигурен, че ако нивелирате добре пералнята, няма да се тресе толкова.

8. Default

Default Нов потребител

Здравейте,

Предстои ми покупка на пералня и попаднах на тази тема; като цяло виждам, че повечето потребители са се насочили към Samsung; конкретния модел с функция easy iron ми се струва перфектен вариант, но излиза от бюджета с който разполагам. В тази връзка може ли да ми помогнете и препоръчате подобен модел? Също така разглеждах перални DAEWOO(в момента са на промоция) които имат функция air bubble, тя има ли нещо общо с еко bubble? и ако не каква е разликата? пуснах търсене в интернет но не успях да разбера нищо от резултатите. От няколко други форуми видях положителни отзиви за gorenie ...някой има ли впечатления?
    http://www.technopolis.bg/bg/Washing-machines/Washing-machine-GORENJE-W-6503-S/p/682685
    Благодаря Ви предварително за отделеното време и евентуалните отговори :)

9. ivafileva

ivafileva Добре познат потребител

Здравей! Аз лично съм много доволна от този модел http://www.home-max.bg/peralnya-crown-zephyrus-a60z/ . На база лични наблюдения, това, което мога да ти кажа е, че няма значение цената. Няма смисъл да се купуват скъпи перални, защото са същите като по-евтините. Аз лично съм много доволна от тази, икономична е и безшумна, цената е повече от страхотна.

10. elkamanolova

elkamanolova Добре познат потребител

Ива, и аз съм съгласна с теб, няма смисъл да се дават много пари и по-евтините вършат работа.

11. tky

tky Нов потребител

Здравейте
    след дългогодишна служба смених заради много тежък дефект моя Уърпул със Самсунг, което на този етап оценявам като............ грешка. По време на първото центрофугиране издаде звук на излитащ самолет /живея близо до летище и ежедневно го чувам/ извиках техник - и той установи че просто машината си е по шумна !?но изправна , но че инфото че е с двигател с честотно регулиране не е вярна... Поисках да я върна заради подвеждаща информация от етикета в магазина и от търговеца там - не стана защото -1.имало онлайн вярна информация- да съм я чела и 2. вече съм я била ползвала /1-2 пъти/.След едноседмично трошене на нерви и огромна купчина непрани дрехи се примирих и сега я ползвам- е като я включа -отивам в другата стая заради шума.Днес обаче ми се случи следното - пуснах я на режим без центрофуга ...и не мога да отворя вратата- трябваше отново да я стартирам на най кратката програма с центрофуга за да се отвори
    Та въпроса ми е има ли друг начин за отваряне на вратата без рестартиране на програма с центрофуга? Всички програми които съм ползвала до момента са с центрофугиране , но с възможност да изключването му
    ПП няма бутон Rinse/ плакнене/- бутона е Rinse + Spin

12. Андон Иванов

В интерес на истината съм чувал за много "измислени" марки перални, които се оказват много добри, но аз принципно се доверявам на марката най-вече от гаранционна гледна точка. Известните и скъпи марки доста често предлагат по-добри гаранционни условия и частите за тях се намират по-лесно, докато по-неизвестните марки, може да се окаже, че след разваляне или трябва да нагаждате някоя част за да работи или ви излиза по-изгодно да купите нова стока, вместо да ремонтирате старата. При пералните, обикновено повечето неща имат добри алтернативи, но все пак е въпрос на гледна точка.

@tky принципно отчитам това като факт. И нашата пералня е доста шумна. Относно твоя проблем, честно казано не съм пробвал дали се отключва вратичката при използването на програма без цетрофуга, а и жената не се е оплакала от подобен проблем, но утре вероятно ще го изпробваме и ще потвърдя за да знаеш дали е проблем при теб или е нещо обичайно за пералнята.

Относно Уорпул, сестра ми имаше такава и не беше никак доволна най-вече от изпирането и при първа възможност я смениха с друга марка (не съм се интересувал каква), а и в интерес на истината имах проблем с един хладилник преди години от същата марка и от тогава съм се зарекал такава марка да не купувам.

Относно отказа за връщане... лесно си се предала. Доколкото ми е известно при поръчка онлайн на стока можеш да я върнеш в 7 дневен срок без да даваш обяснения защо го правиш и те са длъжни да ти върнат парите. Ако се инатят, обикновено сезиране цитиране на правилните закони и закана за сезиране на правилните органи, нещата май сработват при много хора. Ако и това не помогне, сезирайте другият път комисията за защита на потребителите. Ако не друго, поне ще помогнеш други потребители да нямат подобен проблем.

Frik харесва това.

Сподели страницата