Какво кафе пиете? Препоръчайте ми марка кафе или смес от различни сортове.

Дискусия в 'Кулинарен клуб' започната от Poli, 18/7/14.

1. Poli

Poli Потребител

Да си призная, голям любител съм на тази страхотна напитка и на ден, ако не изпия поне 3-4 чаши, не мога да се държа на крака. Особено след раждането, кафето стана като част от ежедневието ми, без която не мога.

По принцип гледам в повечето случаи да спестя малко време и си правя нес кафе, но понякога, когато имам повечко време си варя и то в промишлени количества.

В интернет изчетох доста препоръки, но честно казано каквото пробвах, не ми допадна особено, а по-думите на големите кафеджии, обикновеното кафе в опаковки за по 4-5 лв. просто не е кафе.

За сега от другите видове, харесах единствено едно мляно кафе на Davidoff, но много ми се ще да опитам от така възхваляваното ароматизирано кафе с аромат на лешници, шоколад или канело. Струва ми се ще е вкусно, но все още не съм срещала в магазините в града, та да го опитам. :doh:

Е много се разприказвах май. :blush:

Какво кафе пиете вие вкъщи? Препоръчайте ми вашият любим аромат, та да го опитам и аз. :inlove:

uphero харесва това.
  2. Google AdSense Реклама

за да скриеш рекламите.
  3. Муцка

Муцка Потребител

Аз се чудя кой не обича кафе? :giggle:

По принцип ние вкъщи също не можем без сутрешната си чаша кафе и обикновенно си купуваме една специална смесица от различни сортове кафе по рецепта на една бивша колежка, която в момента си има собствен магазин за кафе. Честно казано не знам какво точно е кафето, но на нас ни допада наистина много и само такова си взимаме. Ако не забравя, следващият път, когато отново отидем да зареждаме с нова партида кафе, непременно ще я питам каква е "тайната" рецепта за да ти я кажа и да я пробваш вкъщи.

Лично на мен тези ароматизираните кафета не ми харесаха, въпреки, че много ги хвалят. Имаш чувството, че не пиеш кафе, а някаква ароматизирана вода. Предпочитам си вкуса на ароматно тръпчиво-горчиво кафе. Ако и на теб това най-много ти харесва в кафето, значи вероятно и на теб няма да ти харесат ароматизираните кафета.

Ако все пак желаеш да ги опиташ, ето в този сайт можеш да си поръчаш: http://coffeespot.bg/aromatizirano-kafe

Даже ти препоръчвам да си купиш възможно най-малка разфасовка, така, че да не стане като при нас, да го подариш още след първото отваряне. :rofl:

4. uphero

uphero Активен потребител

Еспресо с малко студено мляко, бита сметана и щипка захар

5. Андон Иванов

Андон Иванов Администратор От екипа на bebefon.bg

И аз давам глас за еспресото. Сутрин рано, няма нещо, което успява да ме събуди така, както чаша хубаво еспресо. :bigsmile:

6. uphero

uphero Активен потребител

Чисто????

Последно редактирана: 10/8/14
  7. Андон Иванов

Андон Иванов Администратор От екипа на bebefon.bg

Задължително. Ако не ми се спи много го пия с захар, а ако искам да се събудя максимално бързо и да се ободря го пия късо и без захар. :)

8. deni

deni Активен потребител

Аз пия само Jacobs Monarch Millicano, няма такъв уникален аромат. :happy:

9. koleva2805

koleva2805 Нов потребител

Аз също давам глас за еспресото :D чисто и силно е най-хубаво! За това си избирам и подходящи блендове от Арабика и Робуста. Харесвам кафето ми да е по-меко на вкус, но пък по-силно, трудно се намира такова съотношение. Най-често залагам на кафе Джоя, пила съм го в Италия и на скоро го намерих и в България, явно някой е започнал да го внася. Ако имате машинка за капсули, трябва да го пробвате ;) не знам дали мога да пусна линк, но ето тук го намерих: https://codcaffee.com/caffe-gioia

10. svetlenceto17

svetlenceto17 Нов потребител

Здравейте, наскоро с моя приятел отворихме магазин за кафе. Намира се на Екзарх Йосиф 67, точно зад пожарната. За любителите на висококачественото кафе предлагаме разнообразни вкусове , както и поправка на кафе машини! Заповядайте да опитате, ще останете очаровани! :)

11. ivafileva

ivafileva Добре познат потребител

Имате ли идея откъде мога да си закупя зелено кафе и някой, ако може да ми каже до каква степен е вредно?

12. mikaela

mikaela Активен потребител

В големи супермаркети със сигурност има.

Други теми, които вероятно биха ви били полезни:
Форум Заглавие Дата
Кулинарен клуб Колко пъти и какво месо седмично? 24/2/15
Кулинарен клуб Какво готвите в микровълновата? Препоръчайте вкусна рецепта за микровълнова. 18/7/14
Кулинарен клуб Какво най-често готвим вкъщи? 14/12/13
Кулинарен клуб Бързо, лесно, вкусно. Какво да си направя за закуска? 28/11/13
Кулинарен клуб Бързо, лесно, вкусно. Какво да сготвя за вечеря? 28/11/13

Сподели страницата