Кога може да се забременее?

Дискусия в 'Бременност' започната от Ezida, 1/2/14.

1. Ezida

Ezida Потребител

Интересувам се, кога може да се забременее? В Интернет попаднах на противоречиви статии и информация, та се надявам тук някой да може да ми отговори на този въпрос.

Доколкото знам, за да забременее една жена, първо трябва да е в овулация, която трае 1 ден (според доста източници), но някак нереално ми се вижда само веднъж в месеца да има възможност да стане белята или съответно желаният резултат. :happy:

Някой може ли да ми разбули тази мистериозна загадка, която се оказва толкова многозначна, че на различни места, мненията са толкова пъстри и цветни, че човек да се чуди на кое да вярва и на кое не. :rolleyes:

2. Google AdSense Реклама

за да скриеш рекламите.
  3. Ангелина Генова

Ангелина Генова Потребител

Някои жени мислят, че има вероятност да забременеят по всяко време, но според мен една жена може да забременее само по време на овулация. А отделен е въпроса дали периода на овулация (тоест този един ден) е точно изчислен, защото при всяка жена е различно. :)

4. Ezida

Ezida Потребител

Благодаря, а да попитам правилно ли съм разбрала, че овулацията фактически е 14 дни след менструация?

5. Ангелина Генова

Ангелина Генова Потребител

Зависи колко дни ти е цикълът. Доколкото знам има три вида: кратък, нормален или дълъг. Краткия е около 22 дни, тогава овулацията би трябвало да ти е от около 8 до 11 ден. Нормален - около 28 дни, а овулацията е от около 14 до 17 ден. И дълъг около 35 дни - овулацията е от около 21 до 24 ден. Но реално доста трудно може да се разбере точния ден на овулацията със сигурност.

6. Milenka

Milenka Нов потребител

може да забременееш по време на овулацията но тов ане означава непременно 1 ден - може да са от 24 до 72 часа тъй като яйцеклетката живее до толкова макс. АМа като цялло е божа работа

7. alisa

alisa Нов потребител

mili dami mojeli nqkoq ot vas dami iz4isli to4no koq data trqbva da e ovulaciqta parviqt den na cikala beshe na 05.12.2014 godina svarshi sled sedmica.ne razbiram molq pomognete neznam sredna li e golqma ili malka celi sedem demi mi e varqlo menzisa...blagodarq pradvaritelnooo:*

8. deni

deni Активен потребител

Ще се опитам да го обясня така, както аз го разбирам. Един цикъл се отброява от първия ден на менструацията до преди първия ден на следващата менструация, без значение колко дни продължава самата менструация. Трябва да си погледнеш датите на менструацията в предните месеци, като гледаш само първия ден на менструацията и броиш през колко дни започва всеки следваща менструация.

Според това през колко дни идва цикъла се разграничават три вида:

Дълъг – 35 дневен цикъл.
    При него овулацията настъпва от около 21 до 24 ден от началото на цикъла (тоест от първия ден на последната менструация).

Среден – 28 дневен цикъл.
    Овулацията настъпва от около14 до към 17 ден отброени от първия ден на последната менструация.

Къс – 22 дневен цикъл.
    Овулацията настъпва от около 8 до около 11 ден от началото на цикъла.

Тоест ако цикъла е примерно 22 дневен, броиш от 5 Декември (първи ден) и гледаш кога се пада 8мия до 11стия ден на календара. Следователно овулацията е около 12сти до към 15сти Декември.

9. Mamasita

Mamasita Потребител

Жената може да забременее само при наличие на овулация, но това не значи, че половите ви контакти с цел забременяване трябва да са само по време на овулация. Жената може да забременее ако е имала полови контакти както преди овулация, така и след нея, но колко дни преди и след зависи от издържливостта на сперматозоидите и много други фактори.
    За всяка жена, която иска да забременее, е най-добре преди това да посети гинеколога си, който да определи ориентировъчно кога й е овулацията чрез преглед с вагинален ехограф. Така ще си спести доста нерви и притеснения и може би по-скоро ще се получат нещата.

10. sisito

sisito Нов потребител

Професия:
    ne rabotq
    Iskam bebenci s gajitk mi opitvame ot 2 3 meseca no ne stava mn me e isram no neznam kogs mi idva ovolaciqta pomogne te mi

11. Маги Леуис

Маги Леуис Потребител

Има овулационни тестове за тези, които не разбират написаното по-горе

12. danes

danes Нов потребител

По принцип може да се забременее след секс, или ин витро процедура. Понякога е планирано, но всъщност Господ го планира

13. mariqnaaa

mariqnaaa Потребител

Da

Други теми, които вероятно биха ви били полезни:
Форум Заглавие Дата
Бременност Второ дете, кога? 8/2/15
Бременност Кога най-рано мога да разбера дали съм бременна? 30/7/14

Сподели страницата