Кога най-рано мога да разбера дали съм бременна?

Дискусия в 'Бременност' започната от Aneta, 30/7/14.

1. Aneta

Aneta Нов потребител

Здравейте,
    попаднах на този форум с интересни публикации за бременноста и виждам, че има начетени хора, та реших да си задам въпроса, понеже от няколко месеца се опитвам да забременея и дали от нетърпение, но ми се струва, че този път май мисията беше постигната успешно.

Въпроса ми е кога най-рано мога да разбера дали съм бременна? Питам, понеже на няколко места прочетох, че някой бъдещи майки са разбрали, че са бременни от тест за бременност, още преди официално да им е закъснял месечният цигък. На други места пък, казват, че това е невъзможно, та малко се пообърках. Възможно ли е? Не е ли възможно? Някой може ли да ми отговори? :blush::itwasntme:

2. Google AdSense Реклама

за да скриеш рекламите.
  3. Бенита

Бенита Нов потребител

Здравей,
    доколкото знам аз, можеш да разбереш дали си бременна най-рано 11 дни след овулация чрез кръвен тест за бременност и съответно 14 дни за уринен тест за бременност.

Причината за това е, че тези тестове измерват определен хормон, който се покачва след оплождането. Преди това просто тестовете ще покажат, че не си бременна. Именно затова не се бърза с тези тестове за бременност, преди реално да му е дошло времето за отчитане. :)

Сарита харесва това.
  4. Mama

Mama Активен потребител

@Бенита е съвсем права и доста изчерпателна в отговора си. Ако не се лъжа, този хормон за който говори се казваше ЧХГ.

Макар, че не веднъж съм чувала от познати, че са откривали бременността си дори 6-7 дена преди датата за месечният цикъл. Явно е възможно, но за по-сигурно, най-добре поизчакай. Знам, че вероятно нямаш търпение да разбереш резултата, но пък по-кофти ще е да ти покаже, че не си, а всъщност да се окаже, че просто прекалено рано си си нарпавила теста ;)

5. deni

deni Активен потребител

И аз мисля, че е по - добре да изчакаш. Една приятелка си беше правила тест за бременност по-рано и беше отрицателен, а всъщност се оказа, че наистина е бременна.

Сарита харесва това.
  6. niki

niki Нов потребител

Zdr.iskam da popitam ako nqkoi znae imam nqkolko priznaka za bremenost.dneks si napravih test no e otricatelen.ne mi e zakasnqlo mensturaciqta.trqbva da chakam da zakasneq I togava da napravq?

Bebefon харесва това.
  7. Bebefon

Bebefon Нов потребител

По принцип тестовете за бременност, както споменаха по-горе, действат като измерват наситеността на специфични хормони, които се увеличават, когато настъпи бременност. Тези хормони обаче не увеличават обема си изведнъж (това става постепенно), затова и е желателно да се изчака малко повече време.

Моят съвет като цяло е да изчакаш да видиш дали ще ти закъснее (това не е гаранция, че си бременна). Ако ти закъснее да речем с 10-тина дни, тогава пак си направи тест за бременност и ще стане ясно.

Другият вариант е да отидеш на преглед при гинеколог. Той ще те прегледа и ще ти каже дали си бременна или евентуално ще ти препоръча да отидеш след определен период от време за да ти каже с точност. Не случайно, след като тест-а за бременност покаже, че си бременна, майките отиват за потвърждение на гинекологичен преглед. Аз лично бих отишла на гинеколог, ако имам такива съмнения като теб.

Ако не е прекалено неудобно, мога ли да попитам какви точно са съмптомите, които те карат да смяташ, че може да си бременна?

Питам, понеже някой от тях се проявяват и при настинка или друг здравословен проблем.

8. Mamasita

Mamasita Потребител

С по-голяма доза сигурност можеш да разбереш дали си бременна след като ти закъснее цикъла. При всеки е различно колко дни след закъснението ще видиш двете чертички. При първата си бременност, направих тест на 7-мия ден от закъснението и се видяха две ясни чертички. При втората ми бременност, разбрах, че съм бременна една седмица преди датата на цикъла тъй като имах т.нар. зацапване, което е един от ранните признаци на бременност. В същото време това зацапване не се появява при всички жени / при първата ми бременност нямах/, а освен това не винаги е признак за бременност. Аз го констатирах със сигурност като такъв едва след закъснението.
    Първите симптоми на бременност се появяват едва след като закъснее цикъла. Преди това е твърде рано за каквито й да е симптоми. По-скоро биха били симптоми на ПМС.

9. mishoni

mishoni Нов потребител

здравеите искам да попитам когато си в овулация може ли да забременееш и кога наи рано да си направя теста

10. rumi atanasova

rumi atanasova Нов потребител

Здравейте токущто се регистрирах в този сайт понеже прочетох вапросите ви и отговорите и бих искала да попитам от няколко дни се чуствам отпаднала и все ми се спи от три дни усещам болки най долу под корема нямам гадене а цикалат ми трябва да доиде на 1септември искам да си направя тест но незнам какво щте покаже моля пишете какво да правя.Благодаря

11. Маринелаа Иванова

Маринелаа Иванова Нов потребител

Здравейте на 14 години съм и аз искам да разбера дали съм бременна ..Днеска с приятеля ми правихме секс изпозвахме и презарватив и вече бяхме свършили и аз са прибрах вкъщи и преди малко ми се обади че презарватива е бил скъсан много се притисних помислих си че когато го е искарал презарватива от оназ раота щот той го иска силно може би се е скъсало преди няколко дни видях че на гащите ми имаше кръв и сложих каквото е нужно но така и не ми дойде цикъла ..Много се притиснявам все пак на см на 14 живота е пред мен знам че имам вина но съжалявам :( след колко дни мога да разбера дали съм бременна .. ??

12. bambolina

bambolina Потребител

Искам да попитам нещо . Тъй като на мен принципно си ми закъснява кога трябва да се направя тест половият акт беше на 25.12.2015 и на 27.12.2015

13. deni

deni Активен потребител

Тестовете за бременност отчитат точен резултат поне 7 дни след овулацията, но тъй-като не можем да сме сигурни кога точно е деня на овулацията, най-сигурният вариант е поне 1 - 2 дни след закъснение на цикъла. Тоест може да си направиш вече тест за бременност.

14. bambolina

bambolina Потребител

Ами ако е след закъснението това означава че трябва да го направя на 12 13 януари . Проверих в овулационен калкулатор всичко е едно към едно като при програмата която а имам на телефона

15. bambolina

bambolina Потребител

Цикълът ми трябва да започне принципно на 12.01.2016 била съм в овулация на 29.12.2015 а плодовитите ми дни да били на 27 28 30 31 .12.2015 вчера на 04.01.2016 е било загнездването . Нямам търпение да си направя тест но не знам точно кога да го направя

16. bambolina

bambolina Потребител

Направих си теста преди малко . Излезна ми една чертичка и в последствие втора но много бледа . Какво означава това ?

17. Mama

Mama Активен потребител

Здравей @bambolina,
    втората чертичка означава бременност, а е по-бледа вероятно защото бременността е все още в ранен стадий и хормоните, които карат да се появи втората чертичка са все още малко на брой, съответно колкото повече напредва бременността, толкова по-изразен ще е цвета на втората черта.

Предполагам знаеш, че тестовете за бременност се правят сутрин на гладно, още с първата урина. След това за по-сигурно след 48 часа се повтаря теста отново, но според мен можем спокойно да ти кажем "Честито!" ;)

18. bambolina

bambolina Потребител

Благодаря все пак ще изчакам до другата седмица защото тогава трябва да ми дойде . Консултирах се с гинеколог и каза когато ми закъснее тогава да отида

19. zvezdi4ka

zvezdi4ka Потребител

Здравейте момичета... И аз също след 10 дена очаквам да видя двете чертички. Искам да попитам някой от вас преди закъснението на Ц имали ли сте усещания? Аз лично имам някакво опъване ниско долу в корема и се появи накаквя прозрачна слуз върху бельото ми. Нормално ли е?

20. Mama

Mama Активен потребител

Здравей @zvezdi4ka и добре дошла. Радвам се, че в форума се появи още една бъдеща майка. Относно въпроса ти, си спомням, че съм чела някъде за подобен симптом и при други майки в началото на бременността, но за твое успокоение, ако сикаш консултирай се с гинеколог, той най-точно ще ти каже какво се случва и дали има повод за притеснение.

21. zvezdi4ka

zvezdi4ka Потребител

Всъщност изчаквам да ми закъснее и да направя тест. Миналата година лятото забременях, но завърших със спонтанен аборт - мисед.... та сега се моля да е станало и всичко да е наред. А що се отнася до гинеколога смятам първите три месеца да го посещавам през две седмици, а не през месец, за да следим бебчо по-често... Моля се на Господ само да е станало. Първия път стана още от първия месец опити.

Други теми, които вероятно биха ви били полезни:
Форум Заглавие Дата
Бременност Второ дете, кога? 8/2/15
Бременност Кога може да се забременее? 1/2/14

Сподели страницата