Кога най-рано мога да разбера дали съм бременна?

Дискусия в 'Бременност' започната от Aneta, 30/7/14.

1. Mama

Mama Активен потребител

Важното е, че не сте се отчаяли и действате по въпроса. За съжаление, подобни инциденти стават доста по-често, отколкото ни се иска, но това не трябва да очайва хората, а напротив... Както и да е, този път нещата предчувствам, че ще са наред. Важното е да си спокойна, да не се притесняваш за нищо и много много да се пазиш.

Въпреки всичко, моят съвет е при всяко нещо което се случи и те притеснява и мъничко, да се консултираш с генеколога. На него това му е работата, да се увери, че всичко е наред с бременността и да те успокои, че всичко е наред или да се вземат навременни мерки.

Пожелавам ти успех и стискам палци с теб!

zvezdi4ka харесва това.
  2. Google AdSense Реклама

за да скриеш рекламите.
  3. zvezdi4ka

zvezdi4ka Потребител

Благодаря за подкрепата... когато направя теста ще кажа какъвто и да е резултата :)

4. lorito94

lorito94 Потребител

Zdraveite na vsi4ki :) Izkliu4itelno se radvam 4e popadnah na forum v koito pi6at mnogo na4eteni hora :) Imam vupros kum vsi4ki vas i vi molq za pomosht! Az ve4e imam edno dete....vupreki tova nemoga da si otgovorq na edin vupros..a toi e...moga li da sum zabremenqla 4rez taka nare4enoto izcapvane mejdu sramnite ustni i klitora v posledniq den ot cikala? Suvsem slabo i zabelejio mi zacapva6e....mujut mi vednaga me izbursa no poneje nemoga vse o6te da rajdam ostana v men edno slabo sumnenie...pro4etoh na nqkolko mesta 4e e vuzmojno zabremenqvane no nqmam vse o6te to4en otgovor ta zatova pitam vas...i ako eventualno e vuzmojno da sum bremenna koga moga da razbera na rano tui kato tova se lu4i na 5.01.2016g......molq vi pomognete mi

5. Бенита

Бенита Нов потребител

Здрасти @lorito94,
    според мен няма от какво да се притесняваш, а теста си го направи следващият месец, ако не ти дойде.

@zvezdi4ka с нетърпение чакам да чуем радостната вест. :party:

6. lorito94

lorito94 Потребител

Бенита Vse pak kazvash da si napravq test...i ako sum primerno bremenna uda4en li e aborta s hap4e?

7. Mama

Mama Активен потребител

@lorito94, @Бенита ти е отговорила на въпроса, кога можеш да си направиш тест за бременност, а не, че трябва да си правиш. :)

Доколкото знам не съществуват хапчета за аборт (може и да греша, ако нещо е излязло през последните години). Има хапчета против забременяване, които се пият до ако не се лъжа 48 часа след "инцидента".

Между другото тук нещо ми намирисва, че леко послъгваш и нито имаш дете, нито си била вече бременна, понеже въпросите, които задаваш издават, че нямаш никаква "сексуална култура". Просто с гаджето сте правили секс и е станала белята и сега се чудиш какво да правиш. Около 99% съм сигурна, че случая е такъв или подобен. Ако наистина искаш да получиш помощ, по-добре бъди откровенна. Никой от форума не те познава и няма от какво толкова да се притесняваш да кажеш нещата как стоят. Така повече хора ще могат да ти дадат правилните съвети.

Иначе не се притеснявай, едва ли си забременяла, ако наистина гаджето се е изпуснало отвън.

8. Бенита

Бенита Нов потребител

@lorito94 Имах предвид, че най-рано можеш да си направиш тогава теста за бременност.

@Mama хапчета за аборт има.

Колко обаче са "безопасни" не знам, така, че ако някой има опит, нека сподели за тези хапчета за аборт. Гледайки страничните им действия, не ми се струва много добра идея, но като цяло аборта под каквато и да е форма си е рисково.

9. lorito94

lorito94 Потребител

Mama Imam dete na 2 godini i kazvam 4e ne trqbva da zabremenqvam zaradi sekcioto....operaciqta mi be6e slojna i do 3 godini ne trqbva da zabremenqvam....a kolkoto do kulturata.....ne e na4ina taka da mi otogoarq6...az pitam za6oto tova ne mi se be6e slu4valo nikoga purviq put kogato zabremenqh si stana kakto trqbva da e....zatova pitam...dali moje ot tova izcapvane da zabremeneq....nemoga da znam otgovorite na vseki edin vupros svurzan s seksualnoto obrazovanie za6toto sum na 22 godini i nemogga da buda kompetentna kolkoto jenite s po golqm opit...i kakto ve4e spomenah pro4etoh na nqkolko mesta 4e bilo vuzmojno i zatova pitam vas...

Mama харесва това.
  10. Mama

Mama Активен потребител

@lorito94 извинявай, просто днес май съм малко по-избухлива от обикновенно. Относно забременяването след секцио, няма фиксиран период, който трябва да измине за да си готова да раждаш отново, но минимумът за който аз знам е около година-година и половина. Най-сигурният вариант е да се отиде на гинеколог, да погледне с ехограф дали ти се е възстановила стената на матката и той ще ти потвърди дали можеш или не можеш да износиш друго дете.

Относно възможността за забременяване, как да ти кажа... винаги е възможно, но в гореописаният вариант е почти невъзможно, ако наистина случката е такава, но ако мъжа ти е направил белята и за да те успокои, да не се притесняваш ти е казал, че е само отвън... това вече е друг въпрос.

Аз бих ти препоръчала следното:
    1. Изчакай до другият цикъл. Ако ти закъснее, правиш тест за бременност, ако не ти закъснее е ясно.
    2. Да предположим, че ти е закъсняло и след теста се окаже, че си бременна. Ако те притеснява основно проблема с раждането след секцио, но желаеш да задържиш детето, отиваш на гинеколог и се консултираш. Той ще те прегледа, ще ти каже дали има проблем или няма и какви са ти вариантите. Предполагам ще може и да ти даде повече информация за въпросните хапчета за аборт.
    3. Напише 1-2 реда тук да кажеш какво е станало, че е доста вероятно и други да си задават подобни на твоите въпроси.

11. zvezdi4ka

zvezdi4ka Потребител

lorito94 последния ден от цикъла, тоест точно преди да ти дойде менструацията... така ли? Ако правилно съм те разбрала в случая овулацията би трябвало да ти е минала. Преди да решим с мъжа ми да опитваме за бебе той свършваше вътре, освен във фертилния период, който включва и овулацията и никога не съм забременявала.... така че би трябвало да няма от какво да се тревожиш. :)

Бенита благодаря ти.... да ти кажа и аз самата си стискам палци...толкова силно го искам и се надявам :)

Последно редактирана от модератор: 13/1/16
  12. lorito94

lorito94 Потребител

zvezdi4ka posledniq den ot cikala-imah predvid ot menstruaciqta....blagodarq ti za uspokoenieto ":)

13. lorito94

lorito94 Потребител

Mama az su6to znam 4e e po4ti nevuzmojno taka da se zabremenee no poneje pro4etoh nqkolko publikacii v razli4ni saitove 4e tova e vuzmojno,vuznikna v men sumnenie,su6to pomislix 4e mujut mi me e izlugal 4e samo me e izcapal ot vun....za6toto toi iska mnogo da imame vtoro dete....eto zatova po4nah da se sumnqvam i pritesnqvam....blagodarq ti vse pak :) i kolkoto do sekcioto-ginekologut mi preporu4a do dve godini i polovina(daje tri) da ne rajdam...za da moje stenata na matkata mi da zazdravee hubavo,poneje sum rqzana na 5 etapa i zatova taka mi kazaha....

14. gabriela b.

gabriela b. Нов потребител

Zdraveite, zakusnqva mi s 5 dena, a predi sedmica si pravih test i beshe otricatelen. Vuprosa mi e- rano li e da si napravq oshte edin test? Blagodarq predvaritelno! :)

15. Mama

Mama Активен потребител

@gabriela b. може да има доста причини да ти закъснява, дори с повече от 5 дена, така, че не е повод за притеснение. А теста, мисля, че не е рано и би трябвало да покаже, ако искаш максимално точен отговор, можеш да пробваш и с кръвен тест за бременност. С него можеш да разбереш доста по-рано и е най-точен.

16. zvezdi4ka

zvezdi4ka Потребител

Даже според мен няма нужда от кръвен, при наличие на бременност и 5 дневно закъснение и най-нечувствителния тест ще ти отчете, защото хормона трябва да ти е доста над 5.0 mIU/ml. При мен първия тест ми изкара две много наситено розови черти, в деня когато трябвяше да ми дойде, така че при 5 дена закъснение със сигурност ще ти отчете. Прави тест и дано да е това, което искаш. Ще чакаме резултати! :*

17. gabriela b.

gabriela b. Нов потребител

Blagodarq vi! Utre shte napravq test i se nadqvam da e polojitelen! Shte spodelq rezultata! :*

18. zvezdi4ka

zvezdi4ka Потребител

Стискам палци да видиш двете черти...и аз още няколко дена и ще правя. Иначе имаш ли признаци за бременност- гадене, отпадналост и т.н.?

19. zvezdi4ka

zvezdi4ka Потребител

Здравейте отново... Обръщам се към мамите с опит и моля за съвет. Ето какво ми се случи- преди малко в кухнята приготвях едни тестени закуски със сирене, които попринцип много обичам. Сложих ги във фурната да се пекат и след малко, когато вече се разнесе миризмата от тях направо не можех да дишам в кухнята, стана ми лошо, в носа ми усетих едно много странно чувство, все едно парене, толкова натрапчиво го усетих аромата, в стомаха започна да ми се повдига и в устата ми взе да се събира слюнка.Никога преди не съм го усещала. Кажете ми,моля ви, случвало ли ви се е и това ли е да си бременна и да си свръхчувствителна към миризми и да ти се гади???

20. Mama

Mama Активен потребител

Здравей,
    съвсем нормално е. Обикновено доста бъдещи майки им става лошо от силни миризми по време на бременността. Отделно доста мами казват, че по време на бременността им се случва да не им се ядат неща, които много обичат, както и да им се прияждат неща, които по принцип не са обичали. В общи линии при всяка майка е различно. Някой в първите месеци им прилошава почти постоянно, особено сутрин. На други пък първите месеци не им се отразява въобще..., но това за което говориш според мен е напълно нормално и няма какво да те притеснява.

21. zvezdi4ka

zvezdi4ka Потребител

А това, че ми прилоша така значи ли, че ако сега направя тест ще ми покаже, остават ми 5 дена до цикъла?

Други теми, които вероятно биха ви били полезни:
Форум Заглавие Дата
Бременност Второ дете, кога? 8/2/15
Бременност Кога може да се забременее? 1/2/14

Сподели страницата