Кога най-рано мога да разбера дали съм бременна?

Дискусия в 'Бременност' започната от Aneta, 30/7/14.

1. sasha1996

sasha1996 Потребител

Zdraveyde stava vece mnogo piti se opitvame se s priyatelqmi za bebe no ne uspqhme .... Sega stana 1 sedmica losho ni stava imam glavobolie ne mi e dobre a Sega kak da razbera da Li sim bremena za tozi mesec mi doyde na 11.06 .... Molq vi dayte mi nqkakva informaciq .. Blagodarq predvaritelno..

2. Google AdSense Реклама

за да скриеш рекламите.
  3. sasha1996

sasha1996 Потребител

Tuk imali nqkoi da otgovori na vaprosite ????

4. bebche

bebche Нов потребител

Здравейте! Искам да попитам нещо..има ли смисъл да се притеснявам щом са минали около 2 месеца от половият акт и МЦ си ми е наред.За първи път ми е а беше само главичката! Поздрави

5. sasha1996

sasha1996 Потребител

Zdraveyte stava 10 dni imam zakasnenie I dnes SI napravih test I izlezi edna certicka zashto taka Koga da SI napravq vtiriq test ??? Molq pishete

6. Tedkish

Tedkish Нов потребител

Здравей те!
    Нова съм в групата искам да ви попитам следният въпрос.
    От 3 седмици имам всички симптоми за бременност. Правих няколко теста 2 бяха положителни а 3 отрицателни ходих на лекар на видеозона имаше от дясната страна едно бяло петно попитах докторката какво е да не е някоя болест тя се засмя и каза, че не е да бъде по сигурно взехме тест но показа отрицателен. На някой случвало ли му се е и дали съм бременна?

7. beb

beb Нов потребител

mislq che sam bremena no testovete ne mi pokazvat a oshte e rano da otida na doktor gardite sa mi nababnali neznam kak da razbera dali sam bremena

8. Natasha

Natasha Нов потребител

Iskam da popitam neshto drugo, iskam da znam za ovolaciqta moq MC e 4 ili 5 dni koga ili kolko dni sled MC E ovalaciqta che mn sam obarkana.v net mi pokazva drugo v tel mi pokazva drugo. Ako moji da mi pomognete i da mi obqsni te blagodarq

9. Mama

Mama Активен потребител

@beby Направи си втори тест за бременност. Мисля, че втората чертичка макар и по-бледа означава точно това. Причината да е по-бледа аз си обяснявам с по-малкото наличие на хормона който хващат тестовете за бременност.

@sasha1996 Пробвай с тест за бременност. Рядкост е бременността с наличие на МЦ, но все пак е възможно. Има и други причини обаче за въпросното главоболие, така, че по-скоро дори бих те посъветвала, ако е постоянно да посетиш лекар. Относно вторият тест за бременност, можеш да поизчакаш още 4-5 дни мисля и да пробваш пак. Също така е вариант и да посетиш гинеколог да погледне с видеозон и да потвърди или отрече бременностт.

@bebche Мисля, че след като нямаш признаци за бременност вече 2 месеца след половият акт, няма от какво да се притесняваш, особено след наличие на МЦ.

@Tedkish В край на сметка не ти ли каза дали си бременна или не? Странно ми се вижда да имаш положителни 2 теста и третият да ти покаже, че не си бременна. Това си го обяснявам единствено с чувствителността на теста за бременност или неправилна експлоатация. Чувала съм, че ако тест за бременност покаже положителен резултат, няма как да обърка, докато ако покаже отрицателен, обикновено това означава, че или наистина няма бременност или просто хорнома за който следи теста за бременност не е достигнал необходимите нива. Така, че имам съмнение, че си бременна, но ми е странно, че след посещение на лекар не ви е казал нищо.

@beb Имаш ли някакви други признаци на бременност, защото това, че гардите ти са набъбнали може и да е в следствие на други неща. Някакви други признаци? А относно това дали е рано... мисля, че кръвните тестове за бременност можеше да отчетат доста по-рано от останалите... ако това ви е вариант.

@Natasha Ако имаш напълно редовен цикъл, овулацията е 14 дни преди преди менструацията. Естествено има и изключение и затова доста хора препоръчват метода с меренето на темепературата на влагалището. При овулация, температурата в влагалището се вдига с 1 градус. Самият метод е рано сутрин след събуждане, още дори преди да сте станали от леглото (идеята е да не изстива тялото ви) слагате в влагалищният отвор най-обикновен термометър и следите температурата. Желателно е да направите контролирани измервания няколко дни, за да сте сигурни каква е нормалната ви вътрешна температура и при повишаване лесно ще отчетете, че сте овулация.

Надявам се да съм успяла да помогна на всички, но ако случайно съм пропуснала, може да ме подсетите и на лично съобщение ;)

10. cveti90

cveti90 Нов потребител

Zdraveite iskam da popitam s priqtelq mi pravim ot desetina dni seks vseki den bez da se pazim Ovulaciqta mi e bila na 09.08.2016,plodovitite dni sa 07,08,10,11.08.2016 zagnezdvaneto e na 15.08.2016 ?!?! nesme propuskali nito edin den ot tezi dni kakto i dnite koito ne sa izbroeni.... kakuv e shansa da sm zabremenqla i ima li shans da nesum ? prekaleno rano li e da chustvam nqkakvi simptoni zashtoto ot nqkolko dni postoqnno mi se spi hodq mnogo chesto po malka nujda do toaletnata koeto predi ne mi se e sluchvalo tolkova chesto, pochti vseki den me boli glava i redno li e da piq obezbolqvashi kato neznaq dali sm bremeena, na mesta piishe che moje da se poqvii i zapek koito az imam ot 2 dni veche na 12.08.2016 bqhme na rojden den na maika mi na zavedenie pih edna chasha bqlo vino edna salata i si poruchah osnovno koeto ne izqdoh zashtoot mi stana prekaleno tejko i kato se pribrah v kushti povurnah? daite saveti shte sum blagodarna mnogo iskame da vidim dvete chertichki no neznam koga da si napravq testa .cikala mi e redoven i vinagi tochno na 25to chislo mi idva? da izchakam li ili da pravq test... blagodarq !!!

11. Mama

Mama Активен потребител

Здравей @cveti90,
    Гореспоменатите мерки, които сте взели с приятеля си увеличават шанса за успешна бременност, но не е правило. Понякога не става от първият път, като причините могат да бъдат много, но това не трябва да ви отчайва и да ви кара да спирате с опитите. Това го казвам просто за да сте наясно, че няма 100% гаранция, че сте бременна, ако сте спазвали горе-споменатият режим на сексуален живот. :)

Въпреки всичко, някой от горе-споменатите симптоми, всъщност могат да бъдат и съмптом за бременност, особено щом е необичайно за вас.

Моят съвет е да изчакате с теста за бременност, няколко дни след 25-ти. Причината е, че тестовете за бременност отчитат бременността благодарение на наличието на хормон, който се трупа единствено при бременност и то само при достигане на необходимата концентрация на хормона. Друг вариант е кръвният тест за бременност, който може да отчете този хормон още в началото. Третият вариант е посещение и консултация с гинеколог, който може да ви прегледа с видеозон и да потвърди наличието на околоплоден сак.

Надявам се да съм помогнала с решението на вашият казус и ви пожелавам успех! ;)

12. Natasha

Natasha Нов потребител

Zdraveite i blagodarq na @Mama za tova che otg na vaprosa mi. Iskam da popitam oshte neshto tozi mesec trqbvashe da mi doidat na 20 no ne doidoha na 21 i na 22 kato otivah na wc po malka nujda i kato se barsah gledam cherveno takova lugavoo no mn malko na drugiq den kato rozovo i se chudq sea dali mi pravi znak che shte mi doidat ili e neshto drugo chudq se da si napravq li test ili oshte malko da izchakam shtot mi zakasnqva 3 4den

13. cveti90

cveti90 Нов потребител

Zdraveite pisah predi nqkolko dni...dnes veche e 5ti den ot zakusnenieto na cikula mi a testa koito pravih sutrinta beshe otricatelen?!? Trqbva li da izchakam oshte ili da si hodq na doktor cheta na razlichni mesta che ot otricatelni testove kato ide jena na doktor e izlizal polojitelen neznam kakvo tochno trqbva napravq blagodarq vi

14. Krisinka21

Krisinka21 Нов потребител

Здравейте вече съм много объркана с моят приятел правим опити за бебче,но първият път не стана,а сега и по време на уволация пробваме избързах с теста 1 чертичка е .. от няколко дни дори ме боли ниско доло на моменти ми става лошо за гадене сутрин нямам,но ми става лошо..какво да правя да изчакам до цикъла и да не бързам с втория тест...

15. Natasha

Natasha Нов потребител

Zdraveite iskam da vi spodelq radosna novina bremena sam blagodarq na gospod che me zaradva s hubavoto na toq svqt baq sam izchakala za tozi moment iskam da dam savet na vs jeni koito iskat da pravqt bebe badete tarpelivi ako ne stane opitaite pak i pak ako ne vi doide cikala ne barzaite da pravite test izchakaite pone 2 sed i togava si napravete uspeh na vsichki maiki

Elichka харесва това.
  16. Bebeto

Bebeto Нов потребител

Здравейте!
    Много съм объркана. За първи път се регистрирам в подобен сайт. Ще споделя накратко какъв е моят случай и ще се радвам, ако получа отговор или съвет.
    Вчера ходих на гинекологичен преглед (за първи път в живота си), тъй като почти целия август имах кръвотечение. И през ум не ми е минавало, че може да съм бременна, тъй като последният ми полов контакт беше на 16.08. и при това продължи съвсем кратко.
    Гледаха ме на ехограф и останах шокирана, когато лекарят ми каза, че това, което вижда му прилича на бременност (пета или шеста седмица ми каза). Обясних му за последния ми полов контакт и според него нещата съвпадат, но каза да си направя тест за бременност и да му се обадя в понеделник.
    Направих два теста -един снощи, който явно беше невалиден, защото показа втора черта, пресичаща контролната и един в три през нощта, който беше отрицателен.
    Относно симптоми мога да кажа следното (ако това изобщо са симптоми): заспивам рано, будя се често през нощта. Къркори ми стомаха (мислех, че е защото не се храня редовно) и няколко пъти посред нощ се събуждах, защото ми се гадеше, но не съм повръщала. Отпаднала съм,.но мислех, че ме е хванал грип. Имам тъпи болки долу ниско в корема (който понякога обхващат и част от крака ми) и кръста. Мислех си, че това са предменструални болки, но вече съм много объркана.
    Въпросът ми е възможно ли е гинекологът да се е объркал след като тестът е отрицателен? На кое да вярвам и какво да си мисля? Бременна ли съм според вас?
    Ще съм много благодарна, ако някой ми отговори!

Последно редактирана: 22/9/16
  17. magincetooo

magincetooo Нов потребител

Здравейте пред и два дни с моя приятел бяхме интимни. Днес цял ден ми е лошо. Има ли вероятност да съм забременяла и толкова рано да ми се загади? При положение че използвахме презерватив и след това заедно огледахме че е пълен?

18. mariqnaaa

mariqnaaa Потребител

Zdr,i,ot,men,iskam,da,popitam,trabva6e,ba,mi,doide,no,samo,me,capa6e,tri,dni,i,spra,da,li,s1m,bemena

19. mariqnaaa

mariqnaaa Потребител

20. mariqnaaa

mariqnaaa Потребител

21. mariqnaaa

mariqnaaa Потребител

Други теми, които вероятно биха ви били полезни:
Форум Заглавие Дата
Бременност Второ дете, кога? 8/2/15
Бременност Кога може да се забременее? 1/2/14

Сподели страницата