Кръвен тест за бременност? Къде? Цена?

Дискусия в 'Бременност' започната от Мимоза, 30/7/14.

1. Мимоза

Мимоза Нов потребител

Преди малко видях, че някой беше написал в една друга тема в този форум, че има и някакъв кръвен тест за бременност и ми стана любопитно.

Какво всъщност представлява този кръвен тест за бременност?
    Къде мога да си го направя?
    Доколко е точен и каква е цената му приблизително?

Все още ми е рано да си правя нормален тест за бременност, та ако с този мога да спестя мъките още няколко дена, че ще умра от любопитство, ще е супер.

Ако някой знае къде в Бургас правят такива тестове, моля да каже.

2. Google AdSense Реклама

за да скриеш рекламите.
  3. Mama

Mama Активен потребител

Направо отговарям на въпросите ти по ред на номерата. :bigsmile:

1. Кръвният тест за бременност е чисто и просто едно взимане на венозна кръв, която изследват за наличието на хормон, който ако се е увеличил, означава, че си бременна;
    2. Можеш да си го направиш в почти всяка по-голяма лаборатория (доколкото знам в Бургас също го правят този тест в няколко лаборатории). Просто отиди в някоя лаборатория и питай дали правят кръвен тест за бременност;
    3. Доколкото аз знам, това е най-точният метод за откриване на бременност в по-ранен етап и е безгрешен, стига да се направи когато трябва ( 30-40 минути след случката, едва ли ще покаже кой знае колко верни резултати :devil:). Моя позната дори си е правила такъв, след като гинеколога не е успял да види нищо на ехографа, което ме кара да смятам, че е дори по-добро от гинеколога;
    4. Не мога да ти кажа точната цена на теста, но не мисля, че ще е повече от 10-20 лв.
    Надявам се да съм ти помогнала. Ако имаш и други въпроси, ще се опитам да ти отговоря и на тях. ;) :yes:

Други теми, които вероятно биха ви били полезни:
Форум Заглавие Дата
Бременност 17 признака, че сте бременни (без тест за бременност). 10/1/14

Сподели страницата