За и против дете под 7 години да има достъп до компютър

Дискусия в 'Възпитание и образование' започната от Marina77, 27/1/15.

1. Marina77

Marina77 Потребител

Професия:
    работя в държавна институция
    Като цяло съм привърженичка на новите технологии, но при лекар специалист ми казаха още преди години, че дете под 7 години не трябва да има достъп до компютър. От една страна съм съгласна, но от друга някак си ми се вижда нелепо, щом всички негови съученици разполагат със смартфони, таблети и дори лични компютри да ощетявам детето си. Вие какво мислите?

2. Google AdSense Реклама

за да скриеш рекламите.
  3. Андон Иванов

Андон Иванов Администратор От екипа на bebefon.bg

Каква беше аргументацията на лекаря? Аз не виждам много смисъл. Децата си се учат на простотии взаимно, ако идеята е възпитателна. Иначе като цяло, аз мисля, че от компютрите могат само ползи да се извлекат. Детето ни е на 3 години и половина и почти всичко, което е научило като думи е основно през образователните клипчета, които гледа на лаптопа, почти всеки ден.

4. Marina77

Marina77 Потребител

Професия:
    работя в държавна институция
    Аргументацията на лекаря беше, че заради трептенията на монитора (които реално не се виждат с просто око) може да се увредят очите на детето а при по-голям престой на ден дори може да има и други усложнения.

5. Aloma

Aloma Добре познат потребител

Тези трептения не бяха ли преди в старите монитори? Прави ми впечатление, че едно време като снимаш монитор с телефона и трептенията си личаха, а сега с далеч по модерен телефон, подобни трептения не виждам.

Други теми, които вероятно биха ви били полезни:
Форум Заглавие Дата
Възпитание и образование Смарт часовник - за или против? 14/11/17
Възпитание и образование Кога проговори за пръв път детето Ви? 12/2/14
Възпитание и образование Как се справяте с навлизането в пубертета на детето ви? 14/12/13
Възпитание и образование Как да възпитаваме детето 7/10/13

Сподели страницата